‘Kur ikën Macja’ në teatrin e Durrësit

‘Kur ikën Macja’ në teatrin e Durrësit

09:53, 23/05/2022
A+ Aa A-

Komedia e jashtëzakonshme "Kur ikën Macja”, do të ngjitet në Durrës, në datat 28 dhe 29 maj, në orën 19:00.

Aktorët e klasit të parë do të ‘vjedhin’ skenën dhe do të shkaktojnë të qeshura në publik.

 “Kur ikën Macja” është një komedi nga Jonnie Mertimer dhe Brian Cooke, me regji të Kiço Londos dhe përkthim të Artur Lenës.

Në këtë komedi do të ngjiten në skenë aktorët më në zë si Ervin Bejleri, Andia Xhunga, Romir Zalla, Albana Koçaj, Ina Kollçaku dhe Rexhina Ibro.

"Kur macja është zhdukur ..." shanset janë që ajo të shfaqet kur nuk e prisni! Dhe pastaj rrjedha e ngjarjeve komike në këtë komedi të shkëlqyer situative britanike mund të marrë një ritëm marramendës dhe argëtimi i audiencës mund të dalë plotësisht jashtë kontrollit. Muaj mjalti në Saint Tropez? Po! Por në 20 vjetorin e martesës ??? Si do të përballen me ngacmimet e njëri-tjetrit dy çifte gazmore angleze me 20 vite përvojë? Si të zgjoni një pasion të egër tek burri juaj është i keq? Si po përpiqet të vazhdojë me kunatin e tij të varur nga seksi? Si t'i bëni përshtypje një motre të pasur të edukuar dhe të mos e vrisni me salmon të tymosur? Dhe a mund të ndihmojë një furçë tualeti me imazhin e një çifti mbretëror

në vetëvrasjen e një 20-vjeçareje të bukur? - Përgjigjet mund të jenë abstrakte befasuese! E vetmja e parashikueshme këtë mbrëmje do të jetë 2 orë humor marramendës.

Shfaqjen mund ta ndiqni më 28 dhe 29 maj, ora 19:00 në Durrës.

Rezervoni: 0694820625

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco