Guri i qytetit të Përmetit

Guri i qytetit të Përmetit

07:20, 30/11/2021
A+ Aa A-

Guri i qytetit të Përmetit është një formacion i shquar shkëmbor që ndodhet brenda qytetit. Ai kap 42 metra lartësi dhe sipërfaqja e sipërme ka një sipërfaqe prej 650 metrash katrorë.  Vendi arkeologjik në majën e Gurit të qytetit mund të datojë deri në shekullin e 4-të.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco