Salepi i nxehtë, me famë dhe në Shqipëri

Salepi i nxehtë, me famë dhe në Shqipëri

08:57, 21/10/2021
A+ Aa A-

Salepi është një pije me famë në të gjithë botën. Salepi shijon më shumë kur pihet i nxehtë, kryesisht në periudha kur prekemi nga të ftohtët, gripi, kolla apo bronkiti.

Nuk ka munguar e as nuk mungon edhe në vendin tonë! Ja tek e dëshojmë me këtë fotografi të një fshatari salepaxhi i cili është duke shitur salep.


Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco