FOTO/ Berberhanet dhe çirakët në Shqipëri

FOTO/ Berberhanet dhe çirakët në Shqipëri

09:36, 10/09/2021
A+ Aa A-

A e keni pyetur ndonjëherë veten si dukesh më parë berberhanet?

Në këtë foto jo vetem që shohim berberin duke ushtruar zanatin e tij por edhe ambientin e këndshëm të krijuar për klientët si dhe ndihmësin e tij, që dikur quheshin çirakë, që mësonin zanatin.

Foto e shkrepur nga mjeshtri i fotografisë Kel Marubi. Foto: AQSH

Image.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco