FOTO e vitit 1925: Kur falej Bajrami në sheshin e Namazgjasë, Tiranë

FOTO e vitit 1925: Kur falej Bajrami në sheshin e Namazgjasë, Tiranë

12:06, 13/05/2021
A+ Aa A-

Arkiva e Shtetit ka zbuluar sot një fotografi të vjetër të vitit 1925 kur në Tiranëej falej Bajrami.

"Gëzuar Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve muslimanë! - uron Arkiva sot. - Ju urojmë paqe, gëzim dhe lumturi në familjet tuaja! Me rastin e kësaj feste sjellim për ju këtë fotografi të vitit 1925 nga falja e Bajramit në sheshin e Namazgjasë, Tiranë."

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco