Dosjet e Kokomanit, Rafailit, Neshos dhe Xhagjikës, të dënuar për 'agjitacion e propagandë'

Dosjet e Kokomanit, Rafailit, Neshos dhe Xhagjikës, të dënuar për 'agjitacion e propagandë'

10:05, 03/05/2021
A+ Aa A-

Sot është dita botërore e lirisë së shtypit, që e sheh informacionin dhe të drejtën e shprehjes si e mirë publike, ditë kur sjellim në vëmendje mijëra shqiptarët e dënuar për agjitacion e propagandë, të cilët lanë shenja ende të pashlyera në shoqërinë shqiptare.

Dosja e Fadil Kokomanit, Stavri Rafailit, Vangjel Neshos, Trifon Xhagjikës, etj, të dënuar për “agjitacion e propagandë”, ende të pagjetur nga familjarët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco