Mbushen 112 vite nga numri i 1-rë i gazetës 'Dielli'

Mbushen 112 vite nga numri i 1-rë i gazetës 'Dielli'

09:19, 16/02/2021
A+ Aa A-

112 vite nga numri i 1-rë i gazetës "Dielli", organ i rëndësishëm informimi për shqiptarët, e vetmja gazetë që vjen nga koha e Rilindjes Kombëtare dhe vazhdon të del edhe sot në SHBA.

"Dielli" ishte gazeta e shoqatës "Besa-Besë" dhe editori i saj i parë ishte Fan Stilian Noli.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco