VIDEO/ 'Kur fshatarkat e Zvicrës udhëtojnë për në Shqipëri' - Dokumentari i aventurës në TV zviceran

VIDEO/ 'Kur fshatarkat e Zvicrës udhëtojnë për në Shqipëri' - Dokumentari i aventurës në TV zviceran

12:06, 25/09/2020

Për një javë, Televizioni Zviceran shoqëroi Brigitte dhe Theresia në Shqipërinë e Veriut. Siç dëshironte rastësia, Saimiri takoi dy gratë nga zonat rurale zvicerane në oborrin e Kol Gjonit.

Të nesërmen ata spontanisht u bashkuan me grupin e alpinizmit. Peisazhi mbresëlënës malor shqiptar shpejt i bëri gratë rurale të harronin ndryshimin e lartësisë 1000 m, përcjell albinfo.ch.

Emisioni i plotë do të transmetohet të premten nga ora 21:00 në SRF1.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco