Vdes në moshën 88 vjeç, Regis Philbin, ikona e televizionit amerikan me origjinë arbëreshe

Vdes në moshën 88 vjeç, Regis Philbin, ikona e televizionit amerikan me origjinë arbëreshe

22:04, 25/07/2020

Moderatori, aktori, këngëtari dhe ikona e televizionit amerikan i cili dikur u quajt "njeriu më i zoti në showbiz" ndërroi jetë këtë fundjavë.

Lajmin e trishtueshëm për vdekjen e ikonës së televizionit amerikan me origjinë arbëreshe, e dha nëpërmjet një deklarate familja e tij.

"Familja dhe miqtë e tij i janë përgjithmonë mirënjohës për kohën që kemi kaluar me të - për ngrohtësinë e tij, sensin e tij legjendar të humorit dhe aftësinë e tij për të kthyer çdo ditë në diçka që ia vlen të flasim. Ne i falënderojmë fansat e tij dhe admiruesit për mbështetjen e tyre të jashtëzakonshme gjatë karrierës së tij 60-vjeçare ".

Një burim thotë se TMZ Regis vdiq të shtunën herët pasi pësoi një sulm në zemër në shtëpinë e tij, ndoshta atë në Connecticut - megjithëse, ne nuk e kemi konfirmuar atë me familjen në këtë pikë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ZeF Pergega26/07/2020 03:30

Ngushullime per kete humbje te madhe ne boten e televizonit. Regis ishte kuushuri me familjen e DioGuardit. kete e ka pohuar ai vete dhe Klara DioGuardi ne nje interviste ku jepej edhe pema e familjes dhe e lidhjes se tyre. ne nje vend lihet te ku0tohet se kjo familje e ka origjinen nga Dibra. Diisa here kam folur me sekretaren e tij per mundesine e nje interviste, per te cilen regis ne nje telefonate te shkurter pas falenderimit me kerkoi qe ta zhvillonim me vone. Filloi pandemia dhe ne mesazh me njoftoj se do ta linim nga shtatori mbasi edhe koha do te ishte me e pershtatshme dhe ai do te ishte me I lire. Paste dheun e lehte dhe me shprese dikush do te kujtohet per nje dokumentar.

ZeF Pergega26/07/2020 03:29

Ngushullime per kete humbje te madhe ne boten e televizonit. Regis ishte kuushuri me familjen e DioGuardit. kete e ka pohuar ai vete dhe Klara DioGuardi ne nje interviste ku jepej edhe pema e familjes dhe e lidhjes se tyre. ne nje vend lihet te ku0tohet se kjo familje e ka origjinen nga Dibra. Diisa here kam folur me sekretaren e tij per mundesine e nje interviste, per te cilen regis ne nje telefonate te shkurter pas falenderimit me kerkoi qe ta zhvillonim me vone. Filloi pandemia dhe ne mesazh me njoftoj se do ta linim nga shtatori mbasi edhe koha do te ishte me e pershtatshme dhe ai do te ishte me I lire. Paste dheun e lehte dhe me shprese dikush do te kujtohet per nje dokumentar.

Shto koment

Denonco