FOTO/ Artistja që përdor njerëz nudo si kanvas

FOTO/ Artistja që përdor njerëz nudo si kanvas

13:55, 20/03/2020
A+ Aa A-

Një artiste, e cila pikturon trupat e njerëzve, ka sjellë në jetë kryeveprat botërore të artistëve si Vincent Van Gogh, Claude Monet dhe Pablo Picasso duke pikturuar persona nudo pranë veprave të tyre.

Trina Merri, 40 vjeç, nga New York, i ka përkushtuar jetën artit të saj që kur u godit nga një vetëtimë, teksa punonte në një department arti në Hollywood. Ajo zgjodhi të investojë kohën e saj në pikturiin e njerëzve.

Ajo ka udhëtuar botën duke pikturuar njerëz të famshëm, pranë pikave të njohura dhe tani e ka sfiduar veten për të bërë të njëjtën gjë, pranë kryeveprave të artit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco