FOTO/ Agjencia e modelingut fotografon gra me aftësi të kufizuara dhe sëmundje të dukshme

FOTO/ Agjencia e modelingut fotografon gra me aftësi të kufizuara dhe sëmundje të dukshme

14:36, 11/03/2020

Gra me aftësi të kufizuara dhe sëmundje të dukshme janë fotografuar për një fushatë që përqafon bukurinë në të gjitha format e saj.

Agjencia e modelingut Zebedee bashkëpunoi me fotografen Shelley Richmond për të kapur subjektet unike, të cilat bien ndesh me standardet stereotipike të bukurisë.

10 gratë britanike u fotografuan nudo ose të mbuluara me çarçafë rozë satini.

Zebedee është e specializuar në përfaqësimin e grave me aftësi të kufizuara të dukshme dhe fushata për mediat.

Disa nga gratë e fotografuara janë Niamh, 20 vjeç, e cila vuan nga një sëmundje gjenetike që i shkakton rënien e flokëve, Gemma, 25 vjeç, që ka një sëmundje lëkure, Renee, 21 vjeç, e cila ecën në karrige me rrota, Kara, 21 vjeç, po ashtu në karrige me rrota, etj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco