FOTO/ Marrëdhënia e njeriut me kafshët, fotografi i famshëm publikon librin e fundit

FOTO/ Marrëdhënia e njeriut me kafshët, fotografi i famshëm publikon librin e fundit

12:44, 27/02/2020
A+ Aa A-

Stiv Mekkerri ka arritur një status legjendar me fotografitë e tij dhe njihet më së shumti për portretin e titulluar ‘vajza afgane’, me sytë jeshilë ndriçues, të publikuar në vitin 1985.

Por fotografi amerikan, i cili e ka kaluar jetën duke kapur momente në konflikte të armatosura, ka një pasion më pak të njohur: kafshët.

Ato janë dhe tema e një libri të ri të quajtur “Stiv Mekkerri. Kafshët.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco