Warner Bros hap dyert e studios ku u xhirua Harry Potter

Warner Bros hap dyert e studios ku u xhirua Harry Potter

15:01, 25/02/2020

Fansat e Harry Potter e dinë shumë mirë se Slytherin është shtëpia që ka nxjerrë disa nga magjistarët më të mëdhenjë dhe të këqinjë të të gjitha kohërave. Por tani, disa nga sekretet e errëta do të zbulohen, pasi studioja e Warner Bros që ka shërbyer si skenë e saj tashmë ka hapur dyert për vizitorët.

Ndryshe nga Harry dhe shokët e tij, nuk do të keni nevojë të pini një ilaç çudibërës që të futeni aty.

Dhoma jeshile dhe e argjendtë është e hapur dhe të gjithë mund të shohin oxhakun dhe divanet ku Ron pësoi transformimin e tij.

Dhe kini kujdes për derën që të çon në dhomën e sekreteve…

Studioja do të hapet në prill dhe nuk do të jetë e vetmja gjë që ofrohet. Kostumet e disa prej magjistarëve më të mëdhenjë slytherin do të jenë në shfaqje.

Biletat kushtojnë 47 puandë, ndërsa ato për fëmijë 38 paundë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco