FOTO SPEKTAKOLARE/ Si i shpëtoi impala sulmit vdekjeprurës të 5 çitave

FOTO SPEKTAKOLARE/ Si i shpëtoi impala sulmit vdekjeprurës të 5 çitave

23:48, 15/02/2020

Foto epike këto që vijnë nga Kenia, aty ku një impala ka mundur ti shpëtojë mrekullisht sulmit të 5 çitave.

Pavarësisht forcës dhe shpejtësisë së grabitqarëve, impala mundi të qëndronte në këmbë gjatë gjithë sulmit që zgjati disa minuta, ndërsa në fund arriti të mbijetonte mrekullisht.

Sipas "National Geographic", impalat kanë një kërcim nga vendi që mund të arrijë deri në 10 metra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco