VIDEO/ 100-vjetori i Parlamentarizmit në Shqipëri/ Sillet në një version të ri 'Kënga e Kongresit'

VIDEO/ 100-vjetori i Parlamentarizmit në Shqipëri/ Sillet në një version të ri 'Kënga e Kongresit'

17:13, 18/01/2020

Në kuadrin e veprimtarive për kremtimin e 100 vjetorit të parlamentarizmit shqiptar, nën kujdesin dhe me mbështetjen e Kuvendit të Shqipërisë, është ripërpunuar dhe publikuar Kënga e Kongresit të Lushnjës.

Më 21 Janar 2020 parlamentarizmi shqiptar do të mbushë një shekull jetë. Kuvendi i Shqipërisë ka nisur punën prej vitit të kaluar për një sërë aktivitetesh për celebrimin e kësaj ngjarjeje të rëndësishme të historisë kombëtare.

Kënga e kongresit e ripërpunuar:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco