Nuk do ketë homazhe për aktorin/ Rajmonda Bulku: Ndërpremë provat, u shokuam

Nuk do ketë homazhe për aktorin/ Rajmonda Bulku: Ndërpremë provat, u shokuam

19:50, 16/01/2020

Ditën e sotme një lajm i hidhur tronditi kinematografinë shqiptare. Aktori i mirënjohur, Xhevdet Ferri, ndërroi jetë në moshën 59-vjeçare, nga një sëmundje e rëndë.

Burimet thonë se aktori i ndjerë do përcillet për në banesën e fundit nesër në orën 13:00 në varrezat e Sharrës. Për të nuk do të ketë homazhe.

Për vdekjen e tij kanë reaguar shumë kolegë.

Rajmonda Bulku tha se ka mbetur e shokuar.

“Jemi të shokuar nga lajmi. Jo se nuk prisnim të them të drejtën, por lajmi i fundit ka qenë i tmerrshëm. Do të doja që të mos flisja asnjëherë për këtë. Më vjen shumë keq, nuk e di pse mendoja se mund të ndodhte ndonjë mrekulli kur ai u bë gjysh dhe i thosha së shoqes se forca e dashurisë për këtë qenie të vockël që do të vijë në shtëpi, mund ta ndryshojë. Jetoi shumë pak si gjysh i lumtur. Mendoja se do të kalonte gjithçka, shpreson njeriu deri në momentin e fundit. Është një jetë e gjatë që kemi punuar dhe kemi qenë miq të mirë me të. Jemi pak të lodhur nga këto vdekjet e kolegëve tanë, miqve tanë, u bënë pak si tepër dhe është shumë e dhimbshme. Xhevdeti ishte një student i shkëlqyer, shumë i ditur, një familjar me gati gati nga ato dashuritë e frikshme. Më vjen keq që tani u iku shoku i tyre, babi, bashkëshorti. Ne ishim në skenë dhe ngelëm, ngrimë, regjisorja filloi të bërtiste duke thënë “çfarë”, i ndërpremë provat”, tha aktorja për News24.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco