Koncerti - portret, 21 nëntori është mbrëmja e Feim Ibrahimit

Koncerti - portret, 21 nëntori është mbrëmja e Feim Ibrahimit

13:38, 13/11/2019

"Rrjedh në Këngë e Ligjërime" titullohet koncerti - portret kushtuar Feim Ibrahimit, që do të dirigjohet nga Ermir Krantja.

Teatri i Operas dhe Baletit njoftoi se për të 4-tën herë, është ai që do të "udhëheqë" muzikën e krijuar ndër dekada nga miku i tij kompozitor nën interpretimin e solistëve të operas, orkestrës dhe të ftuarve, këngëtarë të muzikës së lehtë dhe aktorë.

Nëntori është mbrëmja e Feim Ibrahimit, thekson TKOB.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco