FOTO/ Mjeshtri i pikturimit në qelq, publikon online mbi 500 artikuj

FOTO/ Mjeshtri i pikturimit në qelq, publikon online mbi 500 artikuj

14:58, 16/10/2019

Një ndër gjërat më me vlerë që qarkullojnë në mediat sociale janë me siguri fotot e artistëve të ndryshëm që ngjanë punimet e tyre.

Uebfaqe si Redbubble dhe Etsy ofrojnë platforma të specializuara për piktorët, stilistët e grafikave dhe skulptorët në të gjithë botën për të komunikuar dhe shpërndarë krijimet e tyre pavarësisht nga forma, ose kalibri. 

Nga ana tjetër, interneti është bërë vendi ku mund të ekspozosh, të blesh dhe të gjesh gjithçka lidhet me artin dhe dizajnin madje edhe sende për aredimin e shtëpisë.

Vita of Vitraaze është një piktor xhami nga Kyiv, Ukrainë i cili dekoron çajnike, pjata dhe sende të ndryshme qelqi duke përdorur bojë dekorative.

Faqja Etsy e Vita përmban mbi 500 artikuj unikë, të gjitha me modelet e saj prej qelqi me pikturime të gjalla plot ngjyra.Image

Image

Image

Image

Image

Marrë nga: boredpanda.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco