FOTO/ Pa internet dhe pa iPhone/ Si ishte fëmijëria jonë para viteve '90

FOTO/ Pa internet dhe pa iPhone/ Si ishte fëmijëria jonë para viteve '90

21:53, 12/10/2019

Të gjithë e kujtojnë me nostalgji fëmijërinë e tyre. Kjo jo për komunizmin ndhe mizorinë e tij, por për shkak të shoqërizimit dhe lojërave të shumta në lagjje.

Atëherë internet nuk kishte dhe as që mendohej, as lojëra elektronike dhe selfie.

Por sot, fëmijët janë shumë më ndryshe. Të lidhur me teknologjinë ata po bëhen gjithmonë e më shumë anti-socialë, ndërsa lojërat me njëri tjetrin bëhen gjithnjë e më të rralla.

Një nga shkaqet është edhe mungesa e hapësirave publike, që sot janë më të pakta se ato para vitit 1991.

Shihni fotot e mëposhtme e le të kthehemi disi në kohë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco