8 tetor, dita e lindjes së Mbretit Zog

8 tetor, dita e lindjes së Mbretit Zog

12:10, 08/10/2019

Princ Leka Zogu ka përkujtuar sot ditëlindjen e Mbretit Zog, gjyshit të tij. Në rrjetet sociale, Princ Leka shkruan: "Sot është 8 tetori, dita e lindjes së Mbretit Zog. Ishin vitet 20, Shqipëria po kalonte kriza të thella politike dhe stabiliteti politik i vendit ishte i paqëndrueshëm. Mbreti Zog I, hodhi themelet e shtetit modern shqiptar. Gjej rastin që në pervjetorit e lindjes së NMT Mbreti Zog, kam kënaqësi dhe nderin t'ju përshëndes."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco