Artisti japonez qep çanta të frymëzuara nga krijesa reale

Artisti japonez qep çanta të frymëzuara nga krijesa reale

14:37, 03/10/2019

Artisti japonez Amanojaku te Hesomagari ka një superfuqi. Ai krijon pajisje lëkure që duken si kafshë nga e gjithë bota, dhe është thuajse çmenduri sa të ngjashme duken ato me realitetin.

Çanta, qese dhe pajisje të tjera transporti, Amanojaku i bën të gjitha. Edhe pse të gjitha janë kryevepra, ato me insekte me një mori këmbësh duken një mrekulli e vërtetë. 

Kështu që vazhdoni të lëvizni, kënaquni me krijesat dhe kush i di, mbase ata do të kurojnë entomofobinë tuaj.

Marrë nga: boredpanda.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco