FOTO/ Ndahet nga jeta aktorja e famshme

FOTO/ Ndahet nga jeta aktorja e famshme

11:21, 30/09/2019

Është ndarë nga jeta aktorja e njohur meksikane.

Aktorja Beatriz Aguirre u nda nga jeta në moshën 94 vjeçare.

Një nga rolet e saj më të dashura dhe më të njohura për shqiptarët ishte ai në rolin e gjyshes në telenovelën ‘Kujdes nga Ëngjëlli’në telenovelën ku protagonistë ishin William Levy dhe Maite Perroni.

Aktorja kaloi në skenë më shume se 7 dekada duke sjellë role në kinema, teatër dhe në televizion.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco