Skulptura gjigante shfaqet në ujërat e Hong Kongut

Skulptura gjigante shfaqet në ujërat e Hong Kongut

09:49, 29/09/2019

Victoria Harbour në Hong Kong është një kanal i ngjeshur me anije, tragete dhe deri në fund të marsit 2020, do të qëndrojë edhe një skulpturë e madhe prej tullumbace e fryrë nga artisti amerikan KAWS. 

"Doja të krijoja një vepër që ishte thjesht për t'u çlodhur që ju t’i kushtoni pak kohë vetes suaj duke parë nga ura me kënaqësi si lart ashtu edhe poshtë ku ndodhet vepra ime," tha Brian Donnelly - i njohur edhe si KAWS - përpara fillimit të projektit.

Skulptura 37 metra e gjatë peshon më shumë se 40 tonë, falë sasisë së çelikut që i është vendosur dhe që e mban pa lëvzur pranë portit. F.H/SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco