'Berberi i Seviljes' në skenën shqiptare në 1958!

'Berberi i Seviljes' në skenën shqiptare në 1958!

12:16, 26/09/2019

Nga premiera e parë e operas "Berberi i Seviljes" vënë në skenë në shtator të vitit 1958. E luajtur me shumë virtuozitet nga emrat më të spikatur të TKOB, si Maliq Herri, Zihni Berati, Nina Mula, Avni Mula, Haxhi Tafaj, Hysen Pelinku dhe Luk Kaçaj.

"Berberi i Seviljes" është një nga perlat në gjerdanin e veprave që janë vënë në skenën e TKOB.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco