Tiranë, nis java e filmave me temë 'Të drejtat e njeriut'

Tiranë, nis java e filmave me temë 'Të drejtat e njeriut'

11:19, 15/09/2019

Të hënën fillon një javë e mbushur me filma cilësorë rreth temës së të Drejtave të Njeriut. Tashmë për herë të 14-të, "International Human Rights Film Festival-Albania" do të sjellë në Tiranë nga data 16 deri më 21 shtator filma dhe kineastë nga e gjithë bota, të cilët merren me të drejtat e njeriut.

Gjermania e mbështet festivalin edhe këtë vit. Angazhimi për të drejtat e njeriut është një gur themeli i politikës së jashtme gjermane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco