'Vanity Fair' ngre në qiell Shqipërinë, ja ç'shkruan revista më e madhe e modës në botë

'Vanity Fair' ngre në qiell Shqipërinë, ja ç'shkruan revista më e madhe e modës në botë

20:26, 25/08/2019

"Ah, keni qenë në Shqipëri, dhe si është?". Përgjigjen mund ta gjeni këtu:

Një verë më parë, Shqipëria ishte një bast, tashmë i fituar. Këtë vit, shpresojmë, do të jetë një fitore, natyrisht. Të kthehemi për të dytin vit radhazi, me pushime, duhet të jetë një garanci, përgjigjja më efektive për ata që në mënyrë të përsëritur (unë) pyesin: "Ah, keni qenë në Shqipëri, dhe si është?".

Të mendosh që një verë më parë, nuk ishte as një Planet Lonely, i cili e vendos në itinerarin e tij.

Sidoqoftë, midis shumë fazave të një udhëtimi që është pothuajse tërësisht ‘i bërë në shtëpi’, bazuar në sugjerimet e atyre që kishin qenë dhe këshillat e agjensive të udhëtimit, befasitë nuk mungojnë.

Sepse asgjë nuk mund të na lejonte të parashikonim atë që do të kishim gjetur në këtë vend: bukurinë e peizazheve, ende thuajse të egra, detin e shkëlqyeshëm, plazhet e pastra, mikpritjen e mirëfilltë të njerëzve, pastaj, pse jo, kostot ende mjaft të ulta. Të gjithë elementët që më nxitën të përgjigjesha, në rastin e parë.

Sigurisht, elementi për të cilin Shqipëria është interesante më shumë është sigurisht deti, dhe që me siguri nuk do t'ju zhgënjejë (në varësi të vendit ku shkoni, sidoqoftë, prandaj bëni kujdes që të zgjidhni mirë).

Megjithatë nuk është vetëm deti për të kaluar pushimet, ose një fundjavë.

Tirana është një kryeqytet i gjallë dhe interesant. Vlora, ??Miami i Mesdheut (harro ato, imazhet e atyre gomoneve që lanë nga këtu në vitet 90); Butrint, një park arkeologjik që meriton të gjithë respektin. Dhe, mbi të gjitha, siç thamë, ka njerëz, të cilët akoma mbajnë duart në zemrat e tyre për të falënderuar.

Se nëse porosisni një kafe në dhomën e tyre por makina për ta bërë atë nuk ka, ata dalin dhe shkojnë ta kërkojnë atë në dhomën tjetër. Jo të gjithë flasin italisht ashtu siç do të prisnit (por anglisht, dhe mirë, po). Por kushdo që e bën këtë, është e vërtetë, shpesh ju thotë: "E mësova duke parë Holly dhe Benji në Italia Uno!"

Një herë, pronari i një bar ku u ula në mëngjes nuk fliste anglisht dhe nuk kuptoi atë që doja të porosisja. Kështu që ai e thirri djalin e tij për ta ndihmuar në përkthim. Djali? Ai nuk ishte as tetë vjeç. (Ps: në dëftesën që më dha në fund, atëherë, ai shënoi me stilolaps, nën secilin titull, përkthimin e asaj që kisha marrë ...).

Duke folur për ushqim, kuzhina në Shqipëri është gjithashtu e shkëlqyeshme (madje edhe pica dhe kafja!). Dhe arsyeja pse thuhet shpesh janë përbërësit shumë të freskët dhe vijnë nga kopshti i perimeve ose nga peshkatari te konsumatori (kështu që sallata shijon si sallatë, frutat si fruta, etj.).

Kush është aktiv sot në biznesin e restoranteve, ka të ngjarë që vitet e fundit të ketë emigruar dhe punuar në restorantet më të mira në Itali dhe Evropë, dhe sot risjellin përvojën e tyre në shtëpi.

Në një B&B, poshtë Vlorës, ??për shembull, takova Vilin, një djalë që servir mëngjesin me pamje nga deti gjatë verës, ndërsa në dimër punon si banakier në një hotel me 5 yje në Luksemburg. Nëse do t'ju thoja që ai ishte më i miri që kam provuar ndonjëherë jashtë kufijve të Italisë, do të më besonit? Epo, ju e dini, por unë ju them: Duhet!. /Vanity Fair

Përshtati Syri.net

https://www.vanityfair.it/viaggi-traveller/vacanze/2019/07/14/vacanze-albania-mare-dove-andare-spiagge-belle

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco