'Qofsh i dritës, i shtrenjti Gjergj Xhuvani'

'Qofsh i dritës, i shtrenjti Gjergj Xhuvani'

08:21, 15/08/2019

Aktorja Elia Zaharia ka shprehur dhimbjen e thellë për ndarjen nga jeta para kohe, të regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani.  Zaharia, bijë e një aktoreje të shquar si Yllka Mujo, lindur dhe rritur në skenë, shkruan në FB:

"Dëshpërim i thellë për këtë humbje kaq të madhe njerëzore dhe artistike...l fale kaq shume krijime dhe dashuri kinemasë shqiptare! Na dhe kaq shumë emocion dhe frymëzim ne artistëve që patëm fatin të punojmë me ty!

Është e pabesueshme, është tronditëse dhe surreale ikja jote kaq e shpejtë dhe kaq e papritur...Qofsh i dritës i shtrenjti Gjergj Xhuvani ! Falenderime pa fund për ty..."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco