FOTO/ Shih si bëhej plazh tek 'Apollonia' në 1970-ën!

FOTO/ Shih si bëhej plazh tek 'Apollonia' në 1970-ën!

13:25, 13/08/2019

Gushti është, përgjithësisht, muaji i pushimeve, plazhit, detit.

Mirëpo, disa prej nesh, që ende duhet të ndodhen në punë, ëndërrojnë për pushime, shfletojnë mes fotografive të Fototekës së Arkivit Qendror Shtetëror, dhe risjellin në kujtesë imazhe nga pushimet e dikurshme.

Në foto: tek plazhi Apollonia, Durres, 1970.

ImageImageImageImage 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

eri_elb13/08/2019 14:56

Te gjithe qenkan fit asnje i shendoshe........

gjergj lezhja13/08/2019 14:11

Keto pamja nuk kane lidhje me Shkembin e Kavajes. Ne kohen e Diktatures tek Shkembi i Kavajes nuk behej plazh masiv. Keto pamje i takojne plazhit te vjeter,stacioni Apollonia.

Shto koment

Denonco