FOTO/ Ndërron jetë artisti i famshëm

FOTO/ Ndërron jetë artisti i famshëm

08:18, 03/08/2019

Kompozitori i famshëm Barrington Pheloung, i cili krijoi muzikën në dramën televizive ‘Inspector Morse’, ka vdekur në moshën 65 vjeç.

Pheloung u bë i njohur për muzikën e tij karakteristike për shfaqjet dhe serialet televizive ku më i arriturin është ‘Inspector Morse’ ku dhe ishte nominuar si ‘Best Original Television Music’ në vitin 1991.

Karriera e tij ishte e fokusuar në kompozimin e muzikës për shfaqje televizive, por nuk mungonin as filmat dhe mas operat ku ka punuar edhe në Sydnet Opera House.

Image

Barrington Pheloung vdiq me datë 31 korrik.

Policia nuk dha asnjë shkak mbi vdekjen e kompozitorit të njohur.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari03/08/2019 12:50

Aman, mos na jepni lajme te tilla se jemi edhe me zemer dhe nuk durojme dot! Shqiperia po shkaterrohet ju e paskeni mendjen tek nje kompozitor qe paska vdekur. Humbja me e madhe per popullin shqiptar! Mos ia fusni pordhes kot me keto lajme! Ne Tepelene kishte ngordhur gomari i Shabanit! Jepeni urgjent sepse eshte nje lajm shume trondites!

Shto koment

Denonco