'Që ditën që vdiqe, që kur s'të kam parë ...' Çajupi iku, vaji mbeti

'Që ditën që vdiqe, që kur s'të kam parë ...' Çajupi iku, vaji mbeti

10:55, 13/07/2019

 

Më 13 korrik 1930 u nda nga jeta Andon Zako Cajupi (1866-1930), poet e dramaturg i shquar, veprimtar atdhetar e demokrat.

Më 13 korrik 1873 lindi Sotir Peci (1873-1932), veprimtar i Rilindjes Kombëtare dhe i periudhës së Pavarësisë, figurë e shquar e arsimit kombëtar, Mësues i Popullit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco