Foto historike: Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popullore gjatë turneut në Kore!

Foto historike: Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popullore gjatë turneut në Kore!

14:49, 09/07/2019

teatri i operas dhe Baletit ka publikuar fotografi të arkivave të tij. Sot, ka shkëputur nga historiku i aktiviteteve të Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore këto foto nga turneu i zhvilluar në Kinë dhe në Kore, në verën e vitit 1974.

Këngët dhe vallet e interpretuara nga artistët tanë u cilësuan si një buqetë lulesh të freskëta dhe shumëngjyrëshe. 

Larmia e madhe e këngëve, valleve, kostumeve dhe repertorit të pasur të Ansamblit vazhdon të tërheqë vazhdimisht spektatorin e huaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco