VIDEO/ Zviceranët e vegjël mësojnë vallen e Rugovës!

VIDEO/ Zviceranët e vegjël mësojnë vallen e Rugovës!

12:22, 26/06/2019

Një moment i bukur është regjistruar në kamera në njërën nga shkollat fillore të Zvicrës. Në kuadrin e aktiviteteve mësimore, nxënësve u mësohen valle tradicionale të vendeve të tjera.

Siç mund të shihet në videon e RTK-së, ata janë duke mësuar vallen e Rugovës  dhe serioziteti me të cilin ndjekin udhëzimet e mësueses në gjermanisht, i shton bukurinë kësaj valleje të dashur për shqiptarët në mbarë botën. Ndiqni hapat e tyre dhe ritmin që ata bashkarisht po ndjekin, djem e vajza dorë për dore në tri rrathë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco