FOTO/ Art në filxhanin e kafesë, pikturon me ngjyra…

FOTO/ Art në filxhanin e kafesë, pikturon me ngjyra…

14:40, 05/06/2019

Ka vetëm pak rituale që mund t’i ngjasojnë një filxhani kafeje në mëngjes. Ndoshta shumica prej nesh do të pranojnë se do të ishte e vështirë të imagjinonim mëngjeset tona pa një pije të tillë, magjike.

Jo vetëm aroma e mirë, por është gjithashtu një nga mënyrat më të lehta për t'u zgjuar përpara fillimit të ditës sonë të vrullshme.

Dhe meqë nganjëherë kemi vetëm pak minuta në dispozicion për të rrëmbyer këtë pije magjike nga dyqani më i afërt i kafesë, disa bariste nuk ngurojnë të na e lehtësojnë ditën tonë duke realizuar vepra të vërteta arti me qumështin e kafesë.

Ndër ta është edhe baristi i talentuar, Ku-san. Ndërsa disa nga baristët e zakonshëm realziojnë lule, zemra ose nganjëherë krijojnë piktura të famshme, Ku-san vendosi ta shpjerë artin e qumështit në një nivel tjetër dhe të tërheqë krijesat e tij të preferuar - zogjtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco