FOTO/ Jeta e parodistit të njohur vlonjat Muhamet Liko që ndërroi jetë sot

FOTO/ Jeta e parodistit të njohur vlonjat Muhamet Liko që ndërroi jetë sot

15:56, 30/05/2019

Shuhet aktori i madh i humori Muhamet Liko.

Parodisti i njohur vlonjat është ndarë sot nga jeta në moshën 65-vjeçare.

Aliko vuante prej kohësh nga sëmundja e zemrës, ndërsa prej disa ditësh ishte për kurim në Itali.

Muhamet Liko numëron qindra role në skenën e humorit me një aktivitet 41-vjeçar.

Ai mban shumë tituj dhe çmime ndërsa se fundmi është vlerësuar nga Presidenti i Republikës me titullin ‘Mjeshtër i madh’.

Liko është baba i dy fëmijëve.

Ndarja nga jeta e Muhamet Likos është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare, ndërsa familja humbi njeriun e shtrenjtë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kosta30/05/2019 18:34

Ngushellime familjareve dhe miqve, por edhe spektatoreve qe e duartrokisnin me shume dashuri......pushofte ne Parajsen Qiellore.....

Shto koment

Denonco