Shën Kristofori

Shën Kristofori

11:44, 10/05/2019

Shën Kristofori,  ikonë e fillimshekullit të XIX (viti 1812) pikturuar në frymë perëndimore, me ngjyra brilante dhe ky përzihen traditat fetare kristjane me ato të botës antike, si dhe me frymën e orientit. Pjesë e ekspozitës së Muzeut të Artit Mesjetar Korçë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco