FOTO/ Jehona nga e kaluara: fotot tregojnë historinë e njerëzimit

FOTO/ Jehona nga e kaluara: fotot tregojnë historinë e njerëzimit

13:08, 01/05/2019

Fotografi Seth Taras ka kapur thelbin e këtyre monumenteve nga linjat e shumuara midis sëm kaluarës dhe kohëve të sotme.

Në një fotografi, një njeri shihet duke folur në telefon në frontin e Trasse des Siebzehnten në Berlin, në vitin 1989 krahasuar me vitin 2004, por redaktimi bën të mundur të shohim se ku dikur qëndronte muri i Berlinit.

Duke qëndruar në të njëjtin vend si Adolf Hitler përballë Kullës së Eifelit, për të shkuar me qenin tuaj në vendin ku shpërtheu avioni i Hindenburg-ut, këto pamje ju kthejnë mbrapsht në kohë.

Janë një ndërthurje e vazhdueshme midis së kaluarës në bardh e zi dhe midis së tashmes me ngjyra.

Image

Image

Marrë nga: thesun.com- Përgatiti F.H, SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco