FOTO/ Ndahet nga jeta gazetari e poeti i njohur

FOTO/ Ndahet nga jeta gazetari e poeti i njohur

11:08, 09/02/2019

Një tjetër gazetar dhe poet i njohur është ndarë sot nga jeta.

Bëhet fjalë për Simon Vrushon.

Lajmin e zi për ndarjen nga jeta të Vrushos, e ka bërë të ditur me një postim në Facebook, gazetari dhe shkrimtari beratas, Namir Lapardhaja.

‘Sot është larguar nga kjo jetë poeti, publicisti dhe gazetari Simon Vrusho.

Me Simonin nuk kemi menduar gjithmonë njëlloj. Ndonjëherë i tejkaluam edhe kufijtë e diskutimeve dhe debateve, por ajo që ngelet është vlera dhe kontributi i një njeriu të rrallë që kurrë nuk bëri kompromise në këtë jetë me të keqen.

Në kujtim të miqësisë dhe viteve kur punuam dhe bashkëpunuam së bashku.

Pushofsh në paqe, Simon!’ , shkruan Namir Lapardhaja në Facebook.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco