FOTO/ Bota në Zi! Ndahet nga jeta aktori i James Bond ...

FOTO/ Bota në Zi! Ndahet nga jeta aktori i James Bond ...

17:10, 08/02/2019

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare aktori i njohur britanik Albert Finney, raportuan këtë të premte mediat ndërkombëtare.

BBC raporton se Finney transformoi fytyrën e teatrit dhe kinemasë britanike nga mesi i viteve 1950’. Albert Finney lindi në Salford, Lancashire, më 9 maj 1936.

Finney u diagnostikua me kancer të veshkave në vitin 2007, dhe ai u zhduk nga sytë e publikut, por u kthye me role në “The Bourne Ultimatum” dhe “Skyfall”, me James Bond.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco