Muzika në zi, vdes këngëtari dhe kompozitori i njohur

Muzika në zi, vdes këngëtari dhe kompozitori i njohur

07:05, 30/01/2019

Këngëtari dhe kompozitori James Ingram nga SHBA ka vdekur në Los Angeles në moshën 66 vjeçare.

Fituesi i çmimit Grammy dhe kandidati i Oskarit kishte dy këngë që vazhdojnë të jenë hite, konkretisht një këngë e bërë në vitin 1983 dhe tjetra në 1990.

Ai gjithashtu bashkë-shkroi Pretty Young Things me Michael Jackson dhe shpesh ishte bashkëpunëtor me Quincy Jones.

Aktorja dhe shoqja Debbie Allen njoftuan vdekjen e tij në faqen e saj Twitter, duke thënë se ajo ishte "e bekuar që kishte qenë kaq afër tij".

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco