Arti në zi/ Vritet reperi i njohur

Arti në zi/ Vritet reperi i njohur

06:58, 11/01/2019

Raperi dhe avokati i hapur për komunitetin LGBT, Kevin Fret, është qëlluar për vdekje në Porto Riko.

Muzikanti 24 vjeçar, i përshkruar si artisti i parë homoseksual i muzikës latine, u vra në kryeqytetin San Juan të enjten, tha policia.

Fret u qëllua tetë herë gjatë ngasjes së një motoçikletë në rrugë. Një hetim është në proces për zbardhjen e ngjarjes.

Vdekja e tij e çon numrin e vrasjeve në Porto Riko në 22 për 10 ditë të vitit 2019, shtoi policia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco