Këngët shqiptare në Eurovizion, ndër 250 më të votuarat e të gjitha kohërave

Këngët shqiptare në Eurovizion, ndër 250 më të votuarat e të gjitha kohërave

10:41, 03/01/2019

Radioja e cila transmeton vetëm muzikë nga Eurovizioni, "Esc Radio" ka njoftuar dje dje në mbrëmje 250 këngët më të votuara të të gjitha kohërave në Eurovizion, nga dëgjuesit e radios. ndër 250 këngët, kënga e shqiptarit Eugent Bushpepa “Mall” në Eurovizion në vitin 2018-të u rendit e 37-ta.

Kurse, Rona Nishliu me këngën “Suus” në vendin e 58-të, Elhaida Dani me këngën “Im Alive” në vendin e 92, Eneda Tarifa me këngën “Fairytale” në vendin e 164.

Hersi Matmuja me këngën “One Nights Anger” në vendin e 181, “Identitet” nga Ardian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko në vendin e 195 dhe Luiz Ejlli me “Zjarr e ftohtë” në vendin e 201. në vendin e parë vazhdoi sërish, në të shtatin vit, kënga “Euphoria” e Loreen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco