FOTO/ Ndahet nga jeta shkrimtari me famë botërore

FOTO/ Ndahet nga jeta shkrimtari me famë botërore

15:59, 28/12/2018

Është ndarë sot nga jeta shkrimtari me famë botërore, izraeliti Amos Oz.

Ai ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare.

Prej vitesh Oz vuante nga sëmundja e rëndë e kancerit.

Autori i 18 librave dhe qindrave artikuj në media, ka ndërruar jetë mesditën e sotme.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco