Shqiptarë në gjueti, foto historike nga Biblioteka e Kongresit

Shqiptarë në gjueti, foto historike nga Biblioteka e Kongresit

02:48, 19/12/2018

Në foton e publikuar nga ambasada amerikane sot shfaqet një grup burrash shqiptarë gati për të filluar gjuetinë për derra të egër.

Pantallonat e tyre të gjera dhe xhaketat e qëndisura dhe të zbukuruara me gëzof përbëjnë një veshje shumë të veçantë gjuetie.

Ata u mblodhën për gjueti pasi një karvan punonjësish amerikanë me ndihma humanitare mbërriti në qytetin malor dhe tha se ishin parë derra të egër përgjatë rrugës. 

Data e fotografisë, panjohur. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco