FOTO/ Kur u vu në skenë 'Udha e flamurit'

FOTO/ Kur u vu në skenë 'Udha e flamurit'

13:52, 29/11/2018

Në 1982, Teatri Popullor ngjiti në skenë dramën “Udha e flamurit”, kushtuar shpalljes së pavarësisë më 28 nëntor 1912. Autorë: Ruzhdi Pulaha dhe Mirosh Markaj, regjia: Pirro Mani, skenografia: Shaban Hysa, muzika: Sokol Shupo, interpretim: Edmond Budina (në rolin e Ismail Qemalit), Ahmet Pasha, Zef Bushati, Gjon Karma, Violeta Manushi, Besa Imami, Marika Kallamata, Shkëlqim Basha, Sulejman Pitarka, Margarita Xhepa, Ndriçim Xhepa, Mërkur Bozgo etj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco