FOTO/ Ndahet nga jeta një tjetër aktor i famshëm

FOTO/ Ndahet nga jeta një tjetër aktor i famshëm

10:19, 09/09/2018

Aktori i famshëm amerikan, Bill Daily, i njohur më së shumti për rolin e tij si Roger Healey në serialin e famshëm të viteve 1960 ‘Unë ëndrra e Jeannie’, ka vdekur në moshën 91 vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga djali i tij, J. Patrick Daily.

Bill Daily vdiq në shtëpinë e tij në Santa Fe, New Mexico.

Image

‘Një nga shprehjet e tij të preferuar në jetë ishte ‘Lumturia është një vendim që bëni’ dhe ai vendosi të jetë një djalë i lumtur’, thotë Patrick.

Daily u shfaq edhe në 140 episodet e ‘The Bob Newhart Show’, sipas Internet Movie Database.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco