VIDEO/ U ça në kokë në skenë, aktori tregon momentin kur përfundoi në spital

VIDEO/ U ça në kokë në skenë, aktori tregon momentin kur përfundoi në spital

15:32, 14/02/2018

Shfaqja “Medea” ka bërë bashkë emra të madhej të aktorëve shqiptarë. Ndër ta është edhe Alfred Trebicka. Aktori ishte sot i ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” nga ku rrëfeu incidentin që i ndodhi në teatër për shkak të të cilit përfundoi në spital.

“Në momentin e fundit të provës gjenerale për shfaqjen “Medea” u ãkën dritat siç ndodh pas shfaqjes dhe një nga objektet e skenës nuk ishte në vendin ku kishte qenë gjimonë dhe në atë errësirë duke tentuar të dal nga skena u përplasa me atë objekt hekuri. Në momentin e parë nuk mendova se ishte shumë rëndë por pasi u qetësua situata pashë që ishte e nevojshme një ndërhyrje kirurgjikale”, tha Trebicka.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment