Rrëfimi rreqethës/ Roland Trebicka ngrohte duart në filxhanin e çajit, ndërsa dridhej...

Rrëfimi rreqethës/ Roland Trebicka ngrohte duart në filxhanin e çajit, ndërsa dridhej...

22:38, 13/02/2018

Aktori Bujar Asqeriu tregoi fakte rrëqethëse nga ajo që ndodh në sallën e Teatrit Kombëtar. Ai kujtoi aktorin Roland Trebicka që sipas tij, ishte i sëmurë me kancer në mushkëri dhe nuk kishte ngrohje.

“Administrata jonë nuk ka respekt për artistët, kurse Ermal Meta rritet me dashuri dhe ngrohtësi artistike. Ai ka rrethana shumë të ndritshme. Ne dridhemi.

 I madhi Roland Trebicka ngrohte duart në filxhanin e çajit për shfaqjen e Ismail Qemalit. Këto janë tmerre. Këto janë të vërteta. Po dridhej, si sëmurë me kancer në mushkëri”, tha Asqeriu. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment