The Sun i bën portretin, shqiptares së famshme Rita Ora: Sa vjeç është, kush është i dashuri dhe karriera e saj

The Sun i bën portretin, shqiptares së famshme Rita Ora: Sa vjeç është, kush është i dashuri dhe karriera e saj

09:55, 13/02/2018

Tabloidi i njohur britanik i ka kushtuar një artikull sot, këngëtares së njohur shqiptare Rita Ora, duke i bërë një portret të jetës dhe karrierës së saj.

“Rita Ora është një këngëtare 27-vjeçare, aktore, prezantuese, modele dhe një “gjykatëse” e artit shqiptar.

Ka lindur në Jugosllavi në 2990, është rritur në Londër, ku familja e saj emigroi nga Kosova për arsye politike.

The Sun vazhdon të portretiozjë më pas në detaje gjithë karrierën e artistes së famshme./SYRI.NET

  

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment