🇪🇸 España 1 🆚 1 Italia 🇮🇹 #UEFANationsLeague

pic.twitter.com/HU9RLRStoy

— Garra Sports (@garrasports_mx) June 15, 2023

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/June/15/auto_e5fg5d1686855711.jpg", "width": 900, "height": 635 } }

VIDEO/ Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve, shënohen dy gola të shpejtë në Spanjë-Itali

Janë shënuar dy gola të shpejtë në sfidën mes Spanjës dhe Italisë, e vlefshme për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve.

Fillimisht ishin iberikët ata të cilët kaluan në avantazh në minutën e 4-të, më anë të Pinos, i cili shënoi pas një gafe të Bonuccit në mbrotje. Mirëpo, azurrët vendosën baraspeshën pas 7 minutave, me anë të Immobiles, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Rezultati 1-1.​