", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2023/May/30/auto_Screenshot_121685480064.png", "width": 900, "height": 461 } }

Përmbysje e çmendur e Cagliarit, nga 0-2 në 3-2 ndaj Parma-s: Luvumbo heroi i mbrëmjes

Ndeshje e çmendur mes Cagliarit dhe Parmës.

Cagliari triumfoi me përmbysje 3-2 ndaj skuadrës së Parmas, e vlefshme për gjysmëfinalen e parë të play-off-it të Serisë B.

Ekipi nga sardenja po humbiste me dy gola përballë verdhebluve, të cilët e nisën shumë fort sfidë. Para kaloi në avantazh pas 11 minutash lojë me Benedyczak. Pak para gjysmë ore lojë, Parma dyfishoi rezultatin me Sohmit. Në pjesën e dytë Ranieri ndryshoi letrat në tavolinë dhe hodhi në fushë Luvumbo dhe Deiola në vend të Pavolettit dhe Rog.

Dhe sulmuesi i lindur në vitin 2002, Luvumbo që ndryshoi lojën: Në minutën e 69-të rihapi lojën, në minutën e 86-të mori penalltinë më pas e shndërroi Lapadula në gol dhe 4 minuta më vonë shënoi golin e përmbysjes. Përfundon 3-2 për Cagliarin në fund të një ndeshjeje plot kthesa.